Eşcinsel Dünyasının En Popüler Bayanları

Söz konusu kadın eşcinselliği olunca nedense daha pozitif bir yaklaşım sergileniyor insanlar tarafından. Ama tabi bu her zaman böyle değildi. Birçok kadın hayatını kapalı kapılar ardında yaşamak zorunda bırakılmıştı. (Öyle söyledim ki sanki şimdi rahat rahat yaşayabiliyoruz gibi göründü. Ama hayır, şimdi de rahat yaşayamıyoruz.)
Velhasıl, dünya genelinde birçok eşçinsel kadın yani genel tabirle lezbiyen, tüm bilinirliğine rağmen kendi yaşam tarzından çekinmedi ve gökkuşağı bayrağının taşıyıcılarından oldu. Bu alanda bir Türk ismi verebilmeyi çok isterdim ama ne yazık ki hakkında net bir biçimde bilgi bulabildiğim bir Türk ünlüsü olmadı. Sadece birkaç dedikodu, insanların asılsız ithamları vs vs.
Gelelim uluslararası alanda yer alan lezbiyen ünlülere:


10. Lindsay Lohan
Bu hanım ablamıza çirkin diyeni ekmek filan çarpar ama değil mi? Lindsay Lohan openly gay dediğimiz, "ulen benim erkek adamla işim olmaz, getirin bana güzel kadınları" diyen tiplerden. baya baya açık seçik gay yani. kendisini tebrik ediyoruz ve bizim yaşayamadığımız hayatı onun güzelce yaşamasını diliyoruz.

9. Portia de Rossi
Onu ilk Ally McBeal dizisinde izlerken görmüş ve anoreksik haline acıyıp üzülmüşsem de ardından Ellen (ah Ellen sen benim idolümsün) ile birlikte olduğunu öğrenince, vay şanslı hatun demişliğim bulunmakta. Tamam Ellen DeGeneres pek de güzel bir bayan sayılmaz hatta estetikleri yüzünden akar hale geldi artık yaşından ama, işte söz konusu Ellen olunca tarafsız olamıyorum. Neyse Portia da bir zamanlar en meşhur komedi dizisinde de (Arrested Development) rol almış olsa da bence bilinirliğinin büyük bir kısmını Ellen ile olan ilişkisine borçlu diyebiliriz.

8. Anne Heche
Sanırım Ellen'ın eski sevgililerinden gidiyoruz. Bu listeyi nerden bulduysam artık. Anne Heche ünlü bir Hollywood yıldızı olmanın yanında Ellen'ı come out döneminde terk etmesiyle meşhur benim için. (aman allahım tüm bilgim ellen üzerine kurul galiba :(
ayrıca bence anne heche pek de güzel bir bayan sayılmaz.

7. Gillian Anderson

sanırım bu hanımefendinin listede olmasının tek nedeni, gideri var :)
yani tam olarak da emin olamıyorum ama çok da ünlü değil yani bu, ben bir notlarıma bakayım neden almışız ki gillian'ı?

6. Alexandra Hedison
Ya Ellen tüm lezbiyen ünlüler ile ilişki yaşamış ya da ben sadece onları dikkate almışım. Bu hanım ablamızı The L Word'den tanırsınız belki. Son sezonlarda Dylan adında bir yönetmeni oynuyordu. Normal hayatında da yönetmenlik ve fotoğrafçılık yapıyor.

5. Cynthia Nixon
Soldaki Cynthia ablanızı tanımışsınızdır Sex And The City döneminden. Yanındaki de onun hayat arkadaşıymış. Şimdi kal krizi geçireceğim. Cynthia senin derdin ne canım benim? What is wrong with you? Bana hemen Angelina Jolie'yi filan geitrin. Cynthia bu kız ile birlikteyse ben Angelina'yı tavlarım bence. Hazır yeni boşananacak, kimlik bunalımına filan girer o şimdi..

4. Evan Rachel Wood

Siz güzelliğine bakıverin ben yarın devam ederim. :)

Yorumlar